Už zase křičí: Pirát Michálek na zastupitelstvu Prahy 1 zaútočil na občana kvůli transparentu. Obvinil ho ze šíření ruské propagandy. VIDEO

Vyhrocenou atmosféru na zastupitelstvu Prahy 1, kde došlo k odvolání starosty Pavla Čižinského a koalice Praha sobě, Piráti nezvládl pirátský poslanec Jakub Michálek. Na odchodu zaútočil na občana, který držel transparent s heslem „Stydíme se za tebe, Pavle“.


Poslanec MIchálek se hádá na Žofíně s občany

Michálkovi vadilo, že bylo pod heslem logo Pirátů. „Já toho pána vůbec neznám, podle mě to není ani pirát. Tohle jsou metody ruské dezinformační školy,“ křičel rozčilený poslanec směrem k hloučku občanů s billboardy a ukazoval na ně prstem. Kdyby se mu do cesty nepostavil pořadatel, došlo by zřejmě ke rvačce.Jakub Michálek je kvůli nezvládnutelným emocím v problémech opakovaně. Nedávno mu hrozilo vyloučení ze strany kvůli povýšeneckému přístupu ke kolegům. Vůči ostatním politickým stranám používá vyhrocenou rétoriku.

Obviňování z ruské propagandy je ze strany Michálka a Pirátů běžné, ačkoliv se napojení na Rusko nepodařilo prokázat ani v jediném případě. Piráti jsou naopak propojeni s Evropskou uniím a německými Zelenými.


Novým starostou Prahy 1 byl zvolen Petr Hejma z My, co tady žijeme. Koaličními partnery jsou ANO, ODS a TOP 09. My co tady žijeme je místní uskupení, ve kterém jsou zástupci STAN, Lidovců, Iniciativy občanů, LES a nezávislých.


Piráti po úspěchy v komunálních volbách 2018 ztrácejí jednu radnici za druhou. Po největší městské části (Praha 4) a Praze 5 odchází do opozice i v Praze 1, což už není náhoda, ale trend. Celorepublikově preference Pirátů kolísají mezi 10 a 20 procenty, většinou jsou třetí za ANO (30 procent) a ODS (15 – 20 procent).


Jakub Michálek (1989 Louny) je poslanec Poslanecké sněmovny PČR od roku 2017, předseda poslaneckého klubu Pirátů, v letech 2012 – 2013 a opět pak 2016 – 2020 místopředseda České pirátské strany (krátce též úřadující předseda strany), v letech 2014 až 2017 zastupitel hlavního města Prahy.