Fiala – Čivava! Nečekaný a trefný útok na předsedu ODS: Prý ječí za plotem, ale budí jen soucit. Další přezdívky politiků: Kdo je Velká slonice a kdo Princ průměrnosti

To si snad ani nezasloužil, chudák. Moderátor František Xaver Veselý si pozval do svého pořadu Pořad Podtrženo, sečteno novináře z Info.cz Petra Holce. Hned v úvodu – při hodnocení reakcí na novoroční projev premiéra Babiše vypadla perla.

“Můj známý, politický marketér, popsal přesně Petra Fialu. Řekl, že je to čivava za plotem. Ona ječí, ale nikdo se jí nebojí. Spíš vzbuzuje soucit. To je dokola. On musí všechno negovat, ale problém pro opozici je, že Česku se daří,“ sdělil Petr Holec.


Petr Holec v pořadu Xavera Veselého

Pan Holec uvedl, že je mu opozice vlastně líto, protože musí neustále lidem říkat “Vy sice prožíváte zlaté časy, ale my vám musíme říkat, že se máte špatně.” “Myslím, že kvůli tomu Babiše znovu Babiše neporazí,” řekl Petr Holec.

“Čivava,” doplnil moderátor Xaver Veselý.
“Čivava,” zasmál se Holec.

Oba pánové se pak shodli, že ještě nic není ztraceno a jednoho dne může z pana Fialy (ODS) vyrůst třeba bernardýn.


Velká slonice

A to se tolik snažil! Budiž panu Fialovi útěchou, že zdaleka není sám, kdo to takhle schytal a někteří politici na to byli ještě hůř.

Například britská premiérka Margaret Thatcherová měla přezdívku “Velká slonice”. Premiér John Major byl “Princ průměrnosti” (Prince of Greyness).

Velmi blízko panu Fialovi byl britský premiér Tony Blair, který měr přezdívku “Americký pudl” (kvůli podlézavosti vůči USA), Bambi (protože byl mladý), “Teflonový pudl”, nebo dokonce “Bliar”, což je slovní hříčka ze slova Liar, tedy lhář (kvůli lhaní o zbraních v Iráku).

O mnoho lépe na tom nebyla ani premiérka Theresa Mayová, která měla přezdívku “Ponorka” podle tohoto, jak se schovávala před novináři během referenda o Evropské unii. Nebo jí také říkali “Theresa Maybe”, jako Tereza Možná.

Proti britskému ostrovtipu jsou přezdívky amerických prezidentů jako rýžová kaše: “No Drama Obama”, nebo “Prezident Vločka”, jak z nějakého důvodu říkají média Trumpovi.

Takže vida, kam to dotáhla taková Slonice, nebo Americký pudl. Takže si počkáme, jak dopadne Čivava.

Haf.

Celý pořad “Podtrženo, sečteno” televize X TV zde