On si nedá pokoj! Extremistický starosta Kolář tlačí do Prahy obří sochu říšské protektorky Marie Terezie, která vymazala Čechy z mapy světa.

Když to nejde silou, půjde to ještě větší silou. Jako by extremistickému starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi (TOP 09) nestačilo, jako ostudu si vysekl s pokusem odstranit pomník osvoboditele Prahy maršála Koněva. Od té doby chodí s ochrankou.

Nyní se vytasil s pomníkem říšské „císařovny“ Marie Terezie (1717 – 1780), která vymazala Čechy z mapy světa, když byly země Koruny české jejími správními reformami de facto zrušeny. Její antisemitská politika vyvrcholila vyhnáním Židů z Prahy, což vedlo k hospodářskému úpadku. Ty, kteří zůstali, donutila císařovna nosit zvláštní označení, podobně jako nacisté.Obří socha má stát nedaleko Pražského hradu v parku, který nese jméno odbojáře Václava Morávka, člena skupiny Tří králů. Na místě, kde má stát pomník říšské protektorky, českého odbojáře zastřelilo gestapo.

Vizualizace

To už není ani výsměch, ale škleb.

Proti pomníku kontroverzní panovnice vzniklo několik petic. Zřejmě nic však jich nezabrání tomu, aby byl pomník v parku Václava Morávka, přejmenovaném na park Marie Terezie, vysoustružen na místě z umělého kamene letos v červnu. Socha bude vysoká přes pět metrů a bude stát takřka tři miliony korun.


Kontroverzní starosta Prahy 6 Kolář (TOP 09)

Česká televize o této skandální události natočila reportáž ja vystřiženou z propagandistické poučky 50. let. „Občané zprvu byli proti, ale…“ a rychle spojila sochu drsné antisemitské protetorky s televizním seriálem se selkou v hlavní roli.

Propagandistická reportáž ČT ZDE


Znesvěcení Terezína

Načasování pomníku, který připomíná razítko Evropské unie je vrcholem cynismu: Krátce po vysílání seriálu Marie Terezie v rakouské koprodukci, který vzbudil značný zájem zvláště u divaček.

Natáčení seriálu Marie Terezie navíc zčásti probíhalo v Malé Terezínské pevnosti, kde v roce 1940 zřídilo gestapo věznici pro politické vězně. Ve vedlejší Hlavní terezínské pevnosti bylo židovské ghetto. Zemřelo tu přes 100 tisíc lidí.

Mráz běhá po zádech při pohledu na „komediální záběry“ (legračně padající vojáci) se seriálu na místě, kde trpěli, byli mučeni a kde umírali čeští vlastenci, kteří se postavili německým okupantům.

Terezín sehrál svou vlastní, jedinečnou roli v nacistickém plánu vymýcení evropského Židovstva – v roce 1944 se stát nástrojem nacistické propagandy. Bylo zde natočeno několik propagandistických filmů, ve kterých to vypadalo, že nejde o koncetrační tábor, jako spíše o jakési lázně, nebo rekreační zařízení.


Přepisování dějin

Záměr postavit nedaleko Pražského hradu sochu říšské protektorce Marii Terezii je součástí přepisování dějin, jako by se Německo potřebovalo zbavit stigmatu válečných zvěrstev, která napáchalo, aby mohlo vládnou nové Evropě.

Součástí tohoto tlaku je mimo jiné mezinárodní přejemnování České republiky na „Czechia“, protože Německo na svém území nechce žádné republiky, ale jen spolkové země. Z dresu českých hokejistů zmizel státní znak a nyní tam mají jakousi obludu se zobákem. Evropská unie nedávno schválila směrnici, podle které válku rozpoutal Hitler společně se Stalinem.

Na to reagovalo Rusko otevřením archívů ZDE